Strona główna Wieczna lewica - e-book

Wieczna lewica - e-book

Parametry

  • Strony: 224
  • ISBN: 978-83-966783-5-5
  • Format: MOBI, EPUB

Opis

Czym jest lewica? Jeśli nikt mnie o to nie pyta, wiem. Jeśli spróbuję to wytłumaczyć, nie wiem. Myślę jednak, że potrafię opisać, jakim chciałbym widzieć człowieka lewicy. Blisko 800 kapsułek tekstu, które składają się na książkę „Wieczna lewica” powinno mu służyć za swego rodzaju zwierciadło. Czytelnik znajdzie tutaj aforyzmy i anegdoty, myśli i maksymy, prawdy i paradoksy osadzone równie mocno w historii lewicy, jak w problemach teraźniejszości. Każde z nich, choć długością przypomina tweeta, stanowi zarazem zamkniętą całość, jak i część pełniejszego wywodu dotyczącego lewicowej tożsamości oraz tego, czemu i komu ma służyć lewica w XXI wieku.

 

Lewica nie powinna być ideologią, zbiorem doktryn, ani partią polityczną. Musi być czymś znacznie więcej: postawą, drogą życiową wynikłą z wierności pewnemu kodeksowi postępowania. Alain mówił, że nie jest socjalistą, anarchistą, ani komunistą. Wszystkie te nurty są zbyt świeżej daty, wszystkie są przejściowe. On uważał, że należy do “wiecznej lewicy”.

 

Nie szukaj początków tej “wiecznej lewicy” w pismach XIX-wiecznych filozofów i ekonomistów. Pomyśl raczej, czy pierwszym lewicowcem był Prometeusz czy Lucyfer”.

 

Chcesz kupić papierową wersję "Wiecznej lewicy"? Kliknij TUTAJ

 

O Autorze

Marcin Giełzak - pisarz, publicysta, przedsiębiorca, autor i współautor książek "Antykomuniści lewicy", "Crowdfunding: Zrealizuj swój pomysł ze wsparciem cyfrowego tłumu", "O niepodległość i socjalizm: studia i szkice z dziejów PPS". Jego teksty można znaleźć m.in. w "Rzeczpospolitej", "Polityce", "Wszystko Co Najważniejsze", "Krytyce Politycznej", "Układzie Sił". Na co dzień współprowadzi podcast polityczny "Dwie Lewe Ręce".

 

Patroni medialni

Dostawa

Sposób dostawy: Koszt dostawy:
Wysyłka elektroniczna 0,00 zł

Cena

44,90 zł

Liczba sztuk

Dostawa od 0,00 zł


Zapytaj o produkt

Cena

44,90 zł

Liczba sztuk

Dostawa od 0,00 zł


Zapytaj o produkt