Strona główna Historia Francji bez mitów - e-book

Historia Francji bez mitów - e-book

Opis

Kup Historię Francji bez mitów w ramach przedsprzedaży!

 

Historia Francji jest najczęściej przedstawiana jako historia silnej władzy lub walka o nią i samo to kreuje mity, ponieważ wielu sądzi, iż silna władza musi oznaczać zamordyzm. To sposób myślenia typowy dla Anglosasów, ponieważ oni pojmują własne dzieje jako walkę przeciw własnym władcom. W realnym życiu jednak najlepiej gdy silna władza uzna liberalne wartości.

 

W niniejszej książce pokazuję także, że francuska historia jest mocno uniwersalna; jako regionalnego  mocarstwa od morza (Północnego) do morza (Śródziemnego).  Francja to kraj leżący w rdzeniu Zachodu, otoczony Iberią, Brytanią, Italią i Germanią, a więc niechęć do Francji jest zwykle niechęcią do samego Zachodu, choć w Polsce utarło się tak myśleć o Niemczech, USA czy Wielkiej Brytanii. Życzę miłej lektury!

 

O Autorze

Piotr Napierała - (ur. 18 maja 1982 w Poznaniu) – polski historyk specjalizujący się głównie w historii XVIII wieku, doktor nauk humanistycznych, publicysta. youtuber, oraz autor m.in. książek takich jak: „Kraj wolności” i „kraj niewoli” – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku, Kraków 2011, Paryż i Wersal czasów Voltaire’a i Casanovy, Kraków 2012, Żołnierz i filozof. Tadeusz Kościuszko przeciw królom, carom i kościołom, Warszawa 2017, USA i Niemcy. Między liberalizmem a autorytaryzmem, Kraków 2018, Historia Polski bez mitów, Poznań 2022 czy: Frihetstid czyli kultura polityczna osiemnastowiecznej Szwecji, Poznań 2023.

 

 

Formaty: epub, mobi, pdf
Strony: ok. 500
ISBN: 978-83-966783-7-9

Dostawa

Sposób dostawy: Koszt dostawy:
Wysyłka elektroniczna 0,00 zł

Cena

50,00 zł

Liczba sztuk

Dostawa od 0,00 zł


Zapytaj o produkt

Cena

50,00 zł

Liczba sztuk

Dostawa od 0,00 zł


Zapytaj o produkt